Slider - Informace

Kompletní dodávky na klíč

Připojování střešních FVE
Všechny české distribuční společnosti začaly schvalovat připojování malých střešních FVE do sítě ...číst více

 

ČEZ:
Zájem o připojení nových solárních elektráren je enormní. Několik desítek žádostí již bylo schváleno ...číst více

 

Státu hrozí žaloby až za 40 Mld
Solárníci chystají další žaloby na stát. Celkem mohou získat až 40 miliard. Žalobu nově připravuje Sdružení neúspěšných investorů do fotovoltaických elektráren. Jedná se většinou o malé investory, kteří se soudí o investice a ušlý zisk. Podle fotovoltaické asociace státu hrozí od solárníků žaloby až za 40 miliard. ...číst více

 

ČEPS:
Síť zvládne dalších až 65 MW solární a větrné energie ...číst více

DŮVODY PROČ FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY


1. NEZÁVISLOST A GARANCE STÁTU
Elektrická energie Vašeho stávajícího dodavatele bude pravděpodobně stále dražší. Staňte se proto nezávislým na dodavateli elektrické energie. Slunce dodává čistou a nevyčerpatelnou energii. Ta je zdarma a neposílá žádné účty dnes, ani za 20 let. Státem garantovaná cena, za kterou dodavatel vykupuje elektrickou energii z Vaší FV elektrárny je 6,16 Kč/kWh po dobu 20-ti let. (v případě využití zeleného bonusu je výkupní cena 5,08 Kč/kWh)

2. SYSTÉM ODOLNÝ INFLACI
Výkupní ceny se již instalovaným systémům každý rok navýší o index PPI (index průmyslové inflace) - 2% až 4%. V roce 2010 je index PPI 2,0%.

3. ZÁRUKA - GARANTOVANÁ ŽIVOTNOST
Záruka na životnost (výkon) solárních panelů je 25let (dle výrobce panelů). Výrobce garantuje, že po 12 letech bude mít panel 90% svého výkonu a po 25 letech neklesne jeho výkon pod 80%. Panely budou vyrábět energii i po 30-35 letech. Jedná se o technicky vysoce vyspělé zařízení ( panel má odolnost jako čelní sklo automobilu a je odolný proti rychlosti větru 150km/h). Výkon každého jednotlivého panelu je doložen TÜV certifikátem.

4.  FVE - EKOLOGICKY ŠETRNÁ, BEZÚDRŽBOVÁ, SAMOOBSLUŽNÁ
Nejčistší a navíc přímá přeměna energie. Na rozdíl od všech jiných typů elektráren (větrná, biomasa, vodní, uhelná, jaderná) nevytváří FV elektrárna žádný odpad, provoz je naprosto bezhlučný. Váš FV systém může ušetřit až 10 tun škodlivých emisí CO2, což znamená až 5tun nespáleného černého uhlí. FV Elektrárna je bezúdržbová. Skla panelů mají speciální typ povrchu, který nevyžaduje čištění ani jinou údržbu.

5. NEVYČERPATELNÝ ZDROJ ENERGIE
Energie ze slunce je nevyčerpatelná. Sluneční paprsky dopadající na Zemi mají 15000x více energie, než lidstvo vůbec dokáže spotřebovat. Zlomek povrchu Sahary by dokázal uspokojit spotřebu elektrické energie celého světa. Podle výpočtů předních vědců Slunce svítí již 5miliard let a dalších 10 ještě svítit bude.

6. ENERGETICKÁ NÁVRATNOST
Již za 3 roky vyrobí solární panel tolik energie, kolik bylo spotřebováno při jeho výrobě. Technologie se neustále vyvíjejí.

7. BUDOUCNOST FOTOVOLTAIKY
FV patří k nejperspektivnějším zdrojům energie a očekává se, že během relativně krátké doby budou FV panely vyrábět až desetinu celosvětové spotřeby energie.

8. VÝHODNÁ INVESTICE + ÚSPORA NÁKLADŮ NA ENERGIÍCH
Stát garantuje výkup energie po dobu 20-ti let. Doba návratnosti, je v závislosti na zvoleném systému výkupu 7-8 let. Výše uspořené částky se pohybuje v řádu statisíců až milionů korun.

Sunkrystal 2012 | Kontakt Home Designers, architekt